Фунгіциди для зернових: якість та ефективність придбання

Фунгіциди для зернових: якість та ефективність придбання

Для посівів частими є грибкові, вірусні та бактеріальні захворювання, які в кінцевому результаті призводять до загибелі рослин або погіршення якості зерна. Тому виникає необхідність фунгіциди на зернові купити й провести оброблення посівного матеріалу чи вже зеленої рослини. Це є обов’язковою умовою для отримання високого врожаю.

Ефективність фунгіцидів на зернові

Рішення купити фунгіциди на зернові варто приймати заздалегідь, адже навіть два дні затримки оброблення можуть ускладнити загальну ситуацію на плантації зернових. Чим швидше будуть вжиті заходи з оброблення рослин, тим більше шансів зберегти посіви. Досвідчені агрономи чергують контактні та системні препарати, що усуває питання виникнення імунітету в рослин до хімічних або біологічних компонентів засобів.

Виділяють кілька типів фунгіцидів:

  • хімічні, які у своєму складі містять важкі сполуки й не комбінуються з іншими речовинами для захисту рослин;

  • біологічні складаються з активних бактерій, легко комбінуються з іншими видами пестицидів.

Контактні фунгіциди використовуються в профілактичних цілях, насамперед з насіннєвим матеріалом перед посівом або зберіганням на час зимового спокою. Системні ж застосовують вже на рослинах, які активно ростуть і розвиваються. Перевагою останніх є той момент, що рослини всмоктують активні інгредієнти засобу, та дія його є досить тривалою та ефективною.

При покупці препаратів на сторінках компанії «Гровекс» консультанти досить детально описують всі нюанси застосування, з якими фермер може бути незнайомий. Досвідченість та вичерпність відповідей завжди слугують одним з факторів успішного придбання.

Як обрати потрібний фунгіцид на зернові

Найбільш поширеними захворюваннями, які вражають пшеницю, ячмінь, жито, просо, горох чи сою є:

  • септоріоз;

  • борошниста роса;

  • фузаріоз;

  • церкоспороз;

  • жовта або стеблова іржа.

Наведені лише деякі найменування, бо насправді список значно ширший. Під кожний вид захворювань підходить окремий препарат. Лише інструкція дасть відповідь, чи підійде фунгіцид під конкретну хворобу, чи ні. Але визначити тип захворювань теж можуть далеко не всі фермери. Тому завжди варто знати, до кого можна звернутися на консультацію. Агроном з досвідом володіє необхідними знаннями й надасть допомогу з вибором засобів для захисту.

При обприскуванні також варто дотримуватися загальновизнаних правил, що нададуть можливість ефективно застосувати фунгіцид. Найкраще проводити маніпуляції у вечірній час доби, коли знижується сонячна активність та зберігається сухість повітря. Не слід забувати про особисту безпеку, адже фунгіцид через шкіру проникає у кров, тому гумові рукавички, чоботи й марлева пов’язка стануть в пригоді.